Urychlovač snů

10.-12.7. (Petr a Zdenka)

Urychlovač pro lidi, kteří přemýšlejí o přírodním životě, soběstačnosti a chtějí si ušetřit čas i peníze. Velmi praktický a uzemněný kurz, ve kterém spojujeme naše zkušenosti z komunitního života, permakultury, přechodu z města do přírody, 5i letého hospodaření na současném pozemku a k tomu zkušenosti koučování a práce s jednotlivci i skupinami.

 

IMG_27462

Prošli jsme si hledáním v komunitách, kurzy alternativního stavění, studovali jsme permakulturu, jezdili na semináře a srazy lidí. Zažili jsme život v Americe, Africe a Švédsku a získali vhled do života jiných kultur. Vyzkoušeli jsme 7 různých míst, než jsme zakotvili ve Svobodném domku.

Není přitom důležité, co jsme si vybrali my. Díky naším zkušenostem Ti ale pomůžeme rychle najít cestu k ujasnění toho, co je pro Tebe to pravé. Zbavíš se iluzí, srovnáš si myšlenky, ušetříš spoustu času i peněz za zbytečné chyby, nemusíš jezdit na 10 různých míst a sbírat informace po částech. Stejně je to nejvíce o Tobě.

 

Je hodně možností, jak přírodní život uchopit. Je ale také hodně iluzí a omylů, díky kterým lidi zbytečně přijdou o čas, peníze, vztahy a svého snu se vzdají. Nám se přírodní život líbí, a proto chceme pomoct i druhým, aby si ten svůj sen splnili ke své spokojenosti.

 

 

Přírodní způsob života a soběstačnost se dotýká několika témat, ke kterým se dostaneme:

  • soběstačnost, nezávislost, partnerství, rodinný život, děti, práce a obživa, vztah k systému, globální ekologie
  • rozdíl mezi: bojím se toho – nechci to – nevím co chci – chci to – moc to chci
  •  jak významné je „umím to“ a „baví mě to“, resp. „neumím to“ a „nebaví mě to“.
  • vize vs. realita
  • technologie, ostrovní systémy vs. postoje a životní styl

 

Po tomto kurzu budete mít jasno v tom, co nechcete a co chcete. Co se pro vás hodí a co ne. A budete vědět, jak dál.

 

 nadech-v-raji zazitkovy-pedagog

 

Recenze

Silvia Doušová: Seminář byl moc příjemný a uvolněný s jasným vedením a strukturou – pro mě bylo až překvapivé, jak konkrétní a detailní věci se stihly probrat.

Jakub: Můžeš si ujasnit svoji vizi ohledně bydlení a života blíž k přírodě. Je tam moc příjemná krásní lidé a velká otevřenost.

Michal: Praktický, motivační, s nohama na zemi, ukazující pohled ze všech stran. Vedení – vyhovoval mi způsob, místa, kombinace her, aktivit, povídání. 

Petra Pejcharová: Na seminář jsem přijížděla se zvědavostí a strachem, co se bude dít a odjíždím s pocitem spokojenosti a klidu. Příjemné prostředí a krásně otevřený přístup Petra a Zdenky mne utvrdil v tom, že rodina může žít v harmonii, dokáže překonat kdejaký problém, když oba chtějí. Neuvěřitelně se mi rozšířily obzory, jakým způsobem se dá žít. Děkuji mockrát. 

Petr Jelínek: Řekl bych, že je jak pro lidi, kteří jsou rozhodnutí žít v přírodě, tak pro lidi, kteří teprve různé způsoby životního stylu a svoji cestu vůbec. Oceňuju prostředí rodinného domu a okolí. Líbí se mi střídání práce ve skupině, malých skupinkách a individuální práce. Líbí se mi, jak jste měli seminář připravený, jak jste otevření ve sdílení zkušeností a jak respektujete lidi, kteří to mají jinak. 

 

Cena:

Při zpětném ohlédnutí na naše investice do hledání a tříbení se dá hodnota těžko vyčíslit – a to fakt :-). Chceme, aby si to mohl dovolit každý, kdo o přírodním životě uvažuje a aby bylo jasné, že je to win-win = nám se zaplatí příprava a práce a vy ušetříte daleko více, než kolik zaplatíte. Tak jsme to spočítali na 2490 Kč. – Pro přihlášené do 7.6. sleva 20%.

Protože známe dost lidí, kteří se při svém přechodu k přírodnímu životu rozvedli, a protože pro nás je rodinná harmonie zásadní, nabízíme párům slevu 20%, Pro páry tedy 1990 Kč na osobu – slevy se nesčítají.

Cena zahrnuje přípravu a vedení programu, materiál na aktivity, servis zázemí a organizační náklady. A taky daně – hurá na ně! 🙂

 

Místo:

Svobodný domek, Bohuslavice u Kyjova

Pokud chceš přičichnout, můžeš se podívat na www.svobodnydomek.cz , ale nejlepší je to naživo. Hodně zeleně, louka, sad, les, ovce, včely, kočky… a my. Domek se nachází 2km od nádraží Bohuslavice u Kyjova na úpatí Chřibů (vlaky na trase Brno – Uherské Hradiště, bus na trase Kroměříž – Kyjov). Týden před akcí ti pošleme společně s dalšími informacemi i tuto mapu.
– Přijet můžeš již v 15h, začínáme v 18h večeří.
– Kurz zakončíme přibližně ve 13h dobrým obědem.

Zázemí k přespání je pestré:

Širák, vlastní stan, náš stan, maringotka, náš dům – dobří lidé se všude vejdou. Venkovní sprcha ohřívaná sluncem, kompostovací toaleta, v maringotce vařič pro chystání vlastního jídla, sklípek na uložení potravin. Venkovní učebna, v nepříznivém počasí u nás doma. Za přespání ničeho nežádáme = zdarma. (Pokud někdo potřebuje větší pohodlí, je možné najít ubytování v blízkém okolí.)

 

Strava:

Zveme Tě ke společné domácí stravě – vegetariánská (snídaně, oběd, večeře, ovocné svačiny). Příspěvek na společnou stravu je 250Kč/den, resp. 500Kč/víkend. Nebo si můžeš přivést vlastní jídlo a připravovat dle libosti. K dispozici je i sezónní ovoce, které zrovna bude zrát.

 

Přihlášení:

Přihlásit se můžeš pomocí níže uvedeného formuláře. Po přihlášení Ti pošleme údaje k zaplacení zálohy. Přihláška je platná až po zaplacení zálohy. O pořadí přihlášených, resp. náhradníků rozhoduje datum připsání platby na náš účet. Přibližně týden před akcí ti pošleme informace o vybavení, které na daný kurz potřebuješ. Komunikaci ohledně přihlášek a plateb zajišťuje naše kamarádka Bětka Selucká:

  • strazceklenotu@tralalamandala.cz
  • nebo tel: 737 031 765

 

Těšíme se na Tebe, S radostí, Petr a Zdenka

[contact-form-7 id=“280″ title=“Přihláška“]

Další klenoty
nadech-v-raji
zazitkovy-pedagog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *