O mně

Připadám si jako skřítek z pohádky Tři veteráni. Mám radost, když mají lidé radost. Svou povahou jsem HARMONIZÁTOR – prostředí, lidí, skupin, vztahů… a TVŮRCE – mám obrovský přetlak nápadů a baví mě je uskutečňovat.

Ze zpětných vazeb lidé nejvíce oceňují profesionalitu spojenou se schopnosti jasné struktury a lidské citlivosti/přátelskosti.

Ještě by tu měl být masér a cvičitel, ale to jsou pro mě intimní oblasti, které nefotím.

Jak je možné, že je toho tolik

Lidem to někdy vrtá hlavou, ale opravdu… miluji PESTROST. Sdílím, co jsem prožil. Podobná témata se projevují jen v různých formách.

  • Vnímám lidi – proto umím harmonizovat skupiny, facilitovat diskusi, moderovat festivaly, masírovat, vést cvičení, apod.
  • Vidím souvislosti – od 3 let jsem hrál šachy a naučil jsem se vnímat souvislosti a vztahy. Proto umím témata dávat do jasné struktury a propojovat je.
  • Můj život je pestrý – vedl jsem programy pro gangstery v Jižní Africe, environmentální programy v USA, rozvojové programy v různých zemích Evropy. Od r. 2003 pracuji s firemními kolektivy. Hledal jsem možnosti komunitního bydlení, postavil jsem dům s ostrovním systémem a 6 let žil s rodinou na samotě u lesa s permakulturní zahradou… Více o mé praxi, vzdělání, certifikátech najdete níže. Já ty papíry tak vážně neberu, ale někteří lidé je potřebují vidět, aby uvěřili. 😊
  • Tvořím – protože vnímám lidi a vidím souvislosti, mám kupu inspirace pro mé pohádky, písně, básně, odborné knihy i semináře.

Mám radost, když…

se lidem daří objevovat své skryté síly a tvořit krásný, přátelský, veselý a moudrý život. Na seminářích pro jednotlivce, na firemních kurzech, skrze pohádky, skrze hru… každý máme svou cestu, po které se nám nejlíp jde.

Data

nar. 1978, ženatý, 2 děti

vystudoval mgr obor rekreologie, specializace Management životního stylu (+ zážitková pedagogika), 2 semestry na Linkoping University ve Švédsku (interkulturní komunikace, dramatická komunikace, friluftsliv, Nordic culture)

Praxe: od r. 1998 – adaptační kurzy, rekreační programy, vzdělávací semináře, 1 rok vedení programů environmentální výchovy a „challenge education“ v USA, půl roku Expediční výchova v Jižní Africe, od r. 2003 převážně firemní vzdělávání (soft skills, zlepšování vztahů, komunikace, spolupráce, vedení lidí, moderování, facilitace). Programy jsem vedl hojně i v zahraničí: Německo, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Kosovo, Švédsko, Francie, Švýcarsko. Slovensko.

Publikace v časopisech, mezinárodní konference, studijní pobyty a kurzy, např. Facilitace se zaměřením na skryté procesy ve skupině, Learning tree, lanové překážky… apod.

v oblasti zdraví: celý obor rekreologie + licence na masáže, shiatsu, masáže těhotných, reiki, TKDM

Tralalamandala

Vznikla kolem r. 2008 a postupně jsem propojil své profesní zkušenosti a zájmy do děl a seminářů, které najdete v současné nabídce.

Zájmy

  • přírodní život – postavil jsem dům s ostrovním systémem, žil jsem s rodinou 6 let na samotě u lesa a tvořil permakulturní zahradu
  • psaní – pohádky, básně, písně, knihy pro rodiče i pro děti
  • sport – šachy (6x mistr ČR), basketbal, gymnastika, bojová umění, jóga, žonglování

… to vše je také mou inspirací.

Oblíbené citáty

Z knihy „Cesta pokojného bojovníka:
„Víš, jak se umývají auta?“ „Ano.“ „Tak moudrost je dělat to.“

J. Canfield a M.V.Hansen:
„Lidé, kteří nevěří, že je možné něco udělat, by neměli rušit ty, kteří to dělají.“

P. Coelho, Alchymista:
„Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“

P. Drucker:
„Důležitější než dělat věci správně je dělat správné věci.“

Certifikáty

Nejsem velký sběratel certifikátů, ale některým lidem to pomáhá vidět, že nejsem jenom šašek… 🙂

(Tréninky v zahraničí byly většinou bez certifikátů: tréninky zážitkové pedagogiky, outdooru a facilitace v USA a Jižní Africe, a dále wilderness first aid, vodní záchranář)