Ohlasy ze Zážitkového pedagoga

V květnu proběhl další intenzivní metodický kurz Zážitkový pedagog. V kalendáři akcí je popis kurzu včetně dalších termínů, ale ti, kdo si chtějí udělat představu očima účastníků, mohou nahlédnout zde. Možná to zní až příliš krásně, ale přísahám, že příspěvky nejsou nijak cenzurované ani přikrášlené.

Kromě níže uvedených ohlasů můžete shlédnout i krátké slideshow z kurzu.

Paľo

Jak kurz probíhal

Kurz byl naprosto skvěle vystavěný – měl skvělou dynamiku od počátečního uvedení do základní terminologie, přes postupné osvojování si dovedností až ke konečné závěrečné samostatné práci.

Perfektně vyvážené teoretické části, praktické ukázky her a aktivní zapojování účastníků do samostatných úkolů. Délka kurzu zvolená ideálně – vše bylo velice intenzivní a právě tak akorát.

Během kurzu vznikla skvělá banda, takže jsme si mohli na vlastní kůži ověřit skupinovou dynamiku. Moc díky Petře!

Co mi kurz dal

MOC. Spoustu užitečné teorie, zásobník her, inspiraci pro další použití, vhled do role organizátora/facilitátora, etc.

Komu a proč bych kurz doporučil?

Všem, kdo nějakým způsobem pracují/chtějí pracovat se skupinami a týmy.

 

Eva

Jak jsem vnímala průběh kurzu

Kurz byl vyvážený co do teorie a praxe. Kurz byl hodně intenzivní, ale tak že se dal zvládat po psychické i fyzické stránce. V žádném okamžiku jsem nebyla nejistá, co a proč se bude dít. Vše bylo prokládáno výborným jídlem!

Co mi kurz dal

Naučila jsem se spoustu nových her. Zažila jsem si přípravu hry od začátku do konce (s uvedením, průběhem, review). Naučila jsem se zpracovat negativní emoce účastníků hry na tu danou hru. Poznala jsem fajn lidi, s kterými mi bylo příjemně. Dost jsem se nasmála.

Komu a proč bych kurz doporučila

Kurz bych doporučila všem, kdo pracují s lidmi nebo klidně i těm, kdo chtějí jen zapracovat na sobě! Kurz vedl vnímavý a citlivý instruktor, který rozumí legraci a rád se zapojí do společných akcí.

 

Helča

Jak jsem vnímala průběh kurzu

Vnímala jsem ho jako velmi příjemný, plynulý, nenásilný a dobře strukturovaný.

Co mi kurz dal

Dal mnohem víc, než jsem vůbec očekávala. Spoustu podnětných informací, zásobu her, možností prožít různé situace a dovědět se i o sobě věci, které jsem si doposud neuvědomovala, poznat fajn lidi a zažít velmi přátelskou, veselou a harmonickou atmosféru.

Komu a proč bych ho doporučila

Lidem, kteří uvažují o vedení určitého typu zážitkového kurzu, tábora… lidem, kteří se zajímají o skupinu a její procesy. A také lidem, kteří si umí hrát a rádi si hrají.

Lidem, kteří hledají někoho, kdo o těchto věcech hodně ví a zároveň hledají někoho, kdo jim pomůže ucelit si vědomosti a schopnosti a kdo umí lidi vést a zároveň cítit.

 

Naďa

Ke kurzu ti chci napsat, že to byl pro mě opravdu zážitek ve všech směrech, jak fyzického, psychického, tak duchovního:-) člověk se zase o sobě něco dozvěděl a možná se naučil i jinak přistupovat k situacím, a také trochu k sobě. Děkuji za Tvé nasazení a za spoustu informací, jak z oblasti her, tak jsme si mohli vyzkoušet cvičení a žonglování, opravdu bomba! Oceňuji, jaké máš znalosti a zkušenosti, a jak s tím umíš pracovat. Máš profesionální přístup a vše připravené. Ale i tvůj přístup k nám účastníkům byl super, byl jsi prostě jedním z nás. Jen mě mrzí, že jsem nestihla ty projekty. Pokusím se časem nějaký projekt sestavit a budu moc ráda za Tvé připomínky. Určitě budu sledovat tvoje stránky a tvoje akce. Moc děkuji za tvoje citlivé vedení a kamarádský přístup.

Díky, že jsem mohla Tvůj kurz prožít a přeji Ti vše dobré.

 

 

Noname

Jak kurz probíhal

Kurz byl velmi intenzivní, náročný na čas. Volný čas byl až více převážně večer a v tom to pro mě bylo leckdy těžší na udržení pozornosti (ale leckdy se špatně soustředím i když jsem odpočatý). Průběh kurzu byl systematický a timemanagementově perfektně zvládnutý. Hrál jsem zde hodně her a u nich se dobře bavil.

Co mi dal

Zásobu her, zprávu o tom že mám naprosto minimální dovednosti, oproti tomu jaké bych si přál mít na to, abych mohl organizovat nějaký kurz. Skripta – tedy možnost oživit si to co jsem se zde učil, radost při hrách. Pobyt v úžasné přírodě.

Komu a proč bych ho doporučil

Protože organizátor, který jej vedl předčil má očekávání v tom, že byl náladově velmi stálý, klidný, příjemný a hlavně protože jsem se od něj dozvěděl mnoho informací k věci, tedy k zážitkové pedagogice. Je vidět, že lektor má letité zkušenosti v této oblasti, hodnotím jej za sebe, jako profíka.