Jak můžete ušetřit 7 miliónů

Minulý týden mi volala paní, že má zahradu, pozemek a řeší, jak si zařídit na pozemku bydlení. Hlavně chce být v přírodě na zahradě, ale potřebuje zázemí. Během dvou hodin konzultace ušetřila 900 tisíc díky nové perspektivě a změně rozhodnutí.

My se Zdenkou jsme si v životě prošli dlouhé hledání. 10 let jsme jezdili po různých seminářích, kurzech, potkávali se s lidmi, zajímali se o přírodní život, permakulturní hospodaření, komunitní soužití. 7 let jsme pak hospodařili na vlastním 3 hektarovém pozemku a žili v přírodním domku. Zjistili jsme, že všechno není tak jednoduché, jak se to říká na kurzu, nebo že existují další okolnosti, které mají vliv na to, jak dopadne výsledek našeho snu. Získali jsme spoustu zkušeností k nezaplacení. Za některé jsme zaplatili dost draze – buď penězi nebo promarněným časem.

Během let jsme potkali hodně lidí, kteří mají podobné směřování.  Jsou někde na začátku hledání a mají sny, které si chtějí splnit. Např. koupit starý statek, opravit jej a hospodařit na něm. Koupit si 10ha pozemku a rozjet na něm bio hospodaření. Vytvořit centrum v přírodě, ve kterém povedou své programy. Zařídit si svůj vlastní rodový statek. Přestěhovat se s rodinou na samotu…

Protože pracuji jako lektor a kouč, zvykl jsem si sledovat nevědomé roviny za slovy, která lidé říkají. Co si myslí, když něco říkají, co u toho cítí? Jaký je prožitek představy, kterou mají v hlavě? Jaký je rozdíl mezi představou a skutečností? A je moje představa tím, co skutečně chci já a co je pro mě dobré, nebo jsem ovlivněn nějakým módním trendem?

Takové a další otázky mi běžely hlavou, když jsme si povídali s nadšenými vizionáři. Protože jsme zjistili, že nemusíme udělat všechny chyby na světě sami, učíme se poučit. Už jednou jsme pomohli lidem druhým v kurzu Urychlovač snů. Pomohli jsme tak třeba rodině zjistit, že chalupa u babičky je pro ně lepší, než shánění vlastního pozemku a stavění nového domu. Jedna paní si uvědomila, že stavět centrum na semináře, ve kterém bude muset zároveň dělat správcovou a starat se o všechnu administrativu není stejné, jako lektorovat své semináře. A paní zmiňovaná na začátku textu zjistila, že vlastně nepotřebuje trvalé bydlení, když chce v místě trávit pouze víkendy od jara do podzimu a že místo domu za milión jí stačí maringotka, kterou pořídí i s vybavením do sta tisíc. Není to o lenosti lidí přemýšlet, je to prostě o tom, že když s něčím nemáte zkušenost, nedokážete si to představit. A když tu zkušenost máte, dokážete ji lidem snadno zprostředkovat.

Ve skutečnosti totiž většinou hledáme nějaký prožitek, který máme spojený s představou nějakého prostředí nebo situace. Často nám dominantní prožitek zastiňuje další okolnosti. Často si také nedokážeme představit, že bychom se k prožitku mohli dostat i jednodušší cestou.

Mám vždycky velkou radost z „prozření“, protože všem přírodňákům fandím. Když si vzpomenu, jak dlouho jsme my svého času pátrali, zkoušeli a prošlapávali cestičku, kolik v tom bylo času, projetého benzínu, zaplacených seminářů a kolik experimentů, které nevyšly… tak mě zkrátka těší, když si teď někdo díky mně může urychlit sen a ušetřit kupu peněz, protože nemusí udělat zbytečné chyby.

Proto nabízíme konzultace všem lidem, kteří uvažují o změně životního stylu směrem do přírody. Jednou za čas pak je možnost zúčastnit se Urychlovače snů, kde si během jednoho víkendu utříbíte věci, které byste jinak třeba hledali roky. A možná ušetříte i 7 miliónů. Je to náš dosavadní rekord, který se nám povedl s jedno rodinou, která měla navržený dům se vším všudy za 11 miliónů a pomalu se chystali k realizaci. Po setkání s námi se během týdne jejich projekt scvrkl na 4 miliony. Pro většinu lidí je toto extrém, ale i ušetření např. 50 tisíc nebo zkrácení hledání o několik měsíců je krásná představa, která stojí za to. Na většinu změn a rozhodnutí je potřeba delšího času, ale zkušenost z Urychlovače je, že funguje velmi efektivně.

Pokud si dokážete své otázky najít sami, věnujte jim čas a pečlivě si odpovězte. Pokud je to pro vás těžké, napište mi o konzultaci (kubala.petr@gmail.com) nebo přijeďte na Urychlovač snů.