Bude se opakovat?

Od 4. října jsme provázeli už druhou skupinu lidí internetovým kurzem „Aby děti kvetly“. Kurz má stejný název, jako naše kniha pohádek, protože tato slova nejlépe vystihují, o co nám jde.  A jaké to bylo z pohledu účastnice Sary?

„Milý Petře,

pro mě to byl opravdu báječný kurz. Těšila jsem se na každou novou kapitolu. A pak začala přicházet překvapení. Například to cvičení s uvolněním tvořivosti – užila jsem si ho s vášní a přitom bylo tak prosté. Taky ten přesah byl pro mě kouzelný. To, že se od slov, od toho, co říkáme, přes tvoření příběhů, dostaneme až k tomu, co vlastně žijeme, jsem opravdu nečekala. Takže pokud je už někdo v procesu změny, tenhle kurz mu určitě pomůže udělat další krok. A pokud v procesu změny ještě není, tak ho to zcela jistě nastartuje. :-))

Jsem teď mnohem vědomější v tom, co kdy říkám a jak tím ovlivňuju život svůj i svého okolí. Pojem „příběhy přímé cesty“ je velmi výstižný. To souvisí i s tím, co teď vyprávím nebo čtu dětem. Před časem jsem kdesi vyhrabala „Pohádkové lístečky“, takové sady, které jsem jako dítě milovala. Teď jsem z nich ale byla zděšená a říkala jsem si, na jakých vzorcích jsem to vlastně vyrostla. Lístečky skončily zkrátka v kamnech. Těším se teď na všechny nové příběhy, které ke mně budou přicházet a budou obohacovat mě i děti…

Mělo to hloubku a to říkám všem, se kterými své kurzovní nadšení sdílím.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *