Básně ze šuplíku

Básníku, vylez ze šuplíku! 🙂

Básně ze šuplíku je projekt na podporu skrytých básníků, aby se jejich krása a moudrost dostala do světa.

Před 2 měsíci mi jedna účastnice kurzu Umělcova cesta říkala, že má doma v šuplíku básně a kurz ji nakopl k tomu, že by je mohla vydat. Minulý týden jsem já ukazoval své básně jedné kamarádce a ona mi den na to poslala v emailu báseň, že taky nějaké má.

A tak mě napadlo, že je hodně básníků, kteří mají své básně schované v šuplíku a nikdy je nevydají. Buď se stydí, nebo se bojí kritiky, nebo se neberou natolik vážně, aby chtěli pustit svůj otisk do světa, přidat tón do velkého orchestru života.

Šuplíky skrývají nádherné vhledy, myšlenky, pocity, obrazy, naše niterné touhy, trápení, ale také krásu a veselé obraty, naše intimní já. Krásné, autentické, opravdové.

Vzácné dary se ukrývají a já mám chuť pomoct jim na svět. Otevřít šuplíky, pomoct nesmělým básníkům vylézt na světlo, přinést mezi lidi jejich krásné dary. A taky je trošku podpořit a propojit mezi sebou, aby věděli, že nejsou na světě sami.

VÝZVA

Vysílám výzvu do světa všem básníkům a básnířkám. Pošlete mi 1-2 básně. Sesbírám jich cca 60, najdu někoho kdo do šuplíku schovává své kresby, seženu grafika, seženu peníze a sbírku vydám.

Nebásnící zastavte se na chvíli a zamyslete se, zda nějaký skrytý básník či básnířka není ve vašem okolí.

KONKRÉTNĚ

Básníci – pošlete ideálně 2 básně – jednu hlavní, jednu záložní. Napište k ní i název (pokud má) a své jméno + email, když budeme potřebovat něco doladit.

 

JAK MŮŽETE PODPOŘIT TENTO PROJEKT

  1. pošlete svou báseň
  2. řekněte o něm svým známým básníkům
  3. přispějte penězi (náklady na tisk sbírky budou cca 25.000 Kč, moje práce zdarma, grafik pracuje za pár knih pro své známé)

Básně (případně dotazy) posílejte na: sradosti@tralalamandala.cz

tel: 774 113 358

Č. účtu pro podporu: 2900390832/2010 FIO

pro platby ze Slovenska: 2900390832/8330 FIO