Co se děje se Svobodným domkem?

Po několika nedorozuměních jsem dnes poslal lidem email. Protože některým chodí emaily do hromadné pošty nebo dokonce do spamu, dávám ještě možnost přečíst si jej i zde přímo na webu.

Milí lidé,

Vždy pro mě byla důležitá autentičnost a férovost. Po několika nedorozuměních vám proto chci vysvětlit pár souvislostí. Uznávám, že v tom někdo může mít zmatek, zejména lidé, kteří se teprve nedávno dostali k projektu „Svobodný domek“. Vezmu to popořádku.

Od roku 2008 jsme začali hospodařit na pozemku „na samotě u lesa“ Na webu www.svobodnydomek.cz na vás stále po otevření vykukuje úvodní video z roku 2013. V tomto čase jsme se Zdenkou projekt začali a texty na webu vycházejí z tohoto období.

V roce 2015 nás přiměly životní okolnosti k přestěhování. V daném místě jsme řešili možnosti vzdělání pro děti, dostatek spřízněných lidí v blízkém okolí a částečně i schopnost se uživit. Odstěhovali jsme se do města, kde jsme našli zajímavou školu pro naše děti. Nyní jsme po 2,5 letech opět na cestě k novému životu v divočině.

Posledních 2,5 roku jsem se Svobodnému domku nevěnoval a nyní projekt znovu oživuji, s novými zkušenostmi navíc.

Naším záměrem je pomáhat lidem, kteří chtějí levně, ekologicky žít. Díky našim osobním zkušenostem nabízíme tipy, jak sehnat pozemek, jak uvažovat o domku, sdílíme, čím jsme si prošli a jaký může být přírodní život na vlastní kůži.

Nedáváme si patent na řešení všech životních situací. Sdílíme 17 let našich zkušeností a hledání. Fandíme všem lidem, kteří se pouštějí cestou přírodního života, protože chceme, aby nás bylo co nejvíc, protože díky množství mohou postupně vznikat společenství, osady, nebo bude snazší se vzájemně propojovat.

CO JE TEDA PRAVDA?

Články, ebooky, tipy a rady… všechno stále platí. Sami se teď vydáváme na hledání nového pozemku a pouštíme se do toho stejným způsobem.

Naše největší zkušenost je, že i když chceme najít něco na celý život, může se stát, že nás okolnosti přivedou k přestěhování, když se nám změní potřeby. Druhou zkušeností je, že divokou přírodu opravdu k životu potřebujeme, proto si do prázdnin chceme najít nové místo k životu.

My si teď poradit umíme. Zároveň chceme dále sdílet a šířit, aby nás bylo víc, takže v rámci projektu Svobodný domek budeme dále nabízet podporu lidem, kteří hledají pozemek, chtějí si ujasnit svou vizi, zajímá je hospodaření na samotě a klady i zápory přírodního života. Dále budeme zkoumat možnosti komunitního života a domácího vzdělávání.

Pokud vám to dává smysl a chcete být s námi v kontaktu, zůstaňte, budeme rádi. Pokud už s námi nechcete být v kontaktu, odhlaste se prosím kliknutím na odkaz „odhlásit se“ dole na konci emailu.

Ať se vám dobře daří,

Petr a Zdenka

PS: Během pár týdnů/měsíců se mi doufám povede změnit i pár věcí na webu. Prochází teď rekonstrukcí, tak prosím o chvíli strpení a porozumění, než se naučím, co je potřeba.

Sdílet

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.