Urychlovač snů

10.-12.7. (Petr a Zdenka)

Urychlovač pro lidi, kteří přemýšlejí o přírodním životě, soběstačnosti a chtějí si ušetřit čas i peníze. Velmi praktický a uzemněný kurz, ve kterém spojujeme naše zkušenosti z komunitního života, permakultury, přechodu z města do přírody, 5i letého hospodaření na současném pozemku a k tomu zkušenosti koučování a práce s jednotlivci i skupinami.

 

IMG_27462

Prošli jsme si hledáním v komunitách, kurzy alternativního stavění, studovali jsme permakulturu, jezdili na semináře a srazy lidí. Zažili jsme život v Americe, Africe a Švédsku a získali vhled do života jiných kultur. Vyzkoušeli jsme 7 různých míst, než jsme zakotvili ve Svobodném domku.

Není přitom důležité, co jsme si vybrali my. Díky naším zkušenostem Ti ale pomůžeme rychle najít cestu k ujasnění toho, co je pro Tebe to pravé. Zbavíš se iluzí, srovnáš si myšlenky, ušetříš spoustu času i peněz za zbytečné chyby, nemusíš jezdit na 10 různých míst a sbírat informace po částech. Stejně je to nejvíce o Tobě.

 

Je hodně možností, jak přírodní život uchopit. Je ale také hodně iluzí a omylů, díky kterým lidi zbytečně přijdou o čas, peníze, vztahy a svého snu se vzdají. Nám se přírodní život líbí, a proto chceme pomoct i druhým, aby si ten svůj sen splnili ke své spokojenosti.

 

 

Přírodní způsob života a soběstačnost se dotýká několika témat, ke kterým se dostaneme:

  • soběstačnost, nezávislost, partnerství, rodinný život, děti, práce a obživa, vztah k systému, globální ekologie
  • rozdíl mezi: bojím se toho – nechci to – nevím co chci – chci to – moc to chci
  •  jak významné je „umím to“ a „baví mě to“, resp. „neumím to“ a „nebaví mě to“.
  • vize vs. realita
  • technologie, ostrovní systémy vs. postoje a životní styl

 

Po tomto kurzu budete mít jasno v tom, co nechcete a co chcete. Co se pro vás hodí a co ne. A budete vědět, jak dál.

 

 nadech-v-raji zazitkovy-pedagog

 

Recenze

Silvia Doušová: Seminář byl moc příjemný a uvolněný s jasným vedením a strukturou – pro mě bylo až překvapivé, jak konkrétní a detailní věci se stihly probrat.

Jakub: Můžeš si ujasnit svoji vizi ohledně bydlení a života blíž k přírodě. Je tam moc příjemná krásní lidé a velká otevřenost.

Michal: Praktický, motivační, s nohama na zemi, ukazující pohled ze všech stran. Vedení – vyhovoval mi způsob, místa, kombinace her, aktivit, povídání. 

Petra Pejcharová: Na seminář jsem přijížděla se zvědavostí a strachem, co se bude dít a odjíždím s pocitem spokojenosti a klidu. Příjemné prostředí a krásně otevřený přístup Petra a Zdenky mne utvrdil v tom, že rodina může žít v harmonii, dokáže překonat kdejaký problém, když oba chtějí. Neuvěřitelně se mi rozšířily obzory, jakým způsobem se dá žít. Děkuji mockrát. 

Petr Jelínek: Řekl bych, že je jak pro lidi, kteří jsou rozhodnutí žít v přírodě, tak pro lidi, kteří teprve různé způsoby životního stylu a svoji cestu vůbec. Oceňuju prostředí rodinného domu a okolí. Líbí se mi střídání práce ve skupině, malých skupinkách a individuální práce. Líbí se mi, jak jste měli seminář připravený, jak jste otevření ve sdílení zkušeností a jak respektujete lidi, kteří to mají jinak. 

 

Cena:

Při zpětném ohlédnutí na naše investice do hledání a tříbení se dá hodnota těžko vyčíslit – a to fakt :-). Chceme, aby si to mohl dovolit každý, kdo o přírodním životě uvažuje a aby bylo jasné, že je to win-win = nám se zaplatí příprava a práce a vy ušetříte daleko více, než kolik zaplatíte. Tak jsme to spočítali na 2490 Kč. – Pro přihlášené do 7.6. sleva 20%.

Protože známe dost lidí, kteří se při svém přechodu k přírodnímu životu rozvedli, a protože pro nás je rodinná harmonie zásadní, nabízíme párům slevu 20%, Pro páry tedy 1990 Kč na osobu – slevy se nesčítají.

Cena zahrnuje přípravu a vedení programu, materiál na aktivity, servis zázemí a organizační náklady. A taky daně – hurá na ně! 🙂

 

Místo:

Svobodný domek, Bohuslavice u Kyjova

Pokud chceš přičichnout, můžeš se podívat na www.svobodnydomek.cz , ale nejlepší je to naživo. Hodně zeleně, louka, sad, les, ovce, včely, kočky… a my. Domek se nachází 2km od nádraží Bohuslavice u Kyjova na úpatí Chřibů (vlaky na trase Brno – Uherské Hradiště, bus na trase Kroměříž – Kyjov). Týden před akcí ti pošleme společně s dalšími informacemi i tuto mapu.
– Přijet můžeš již v 15h, začínáme v 18h večeří.
– Kurz zakončíme přibližně ve 13h dobrým obědem.

Zázemí k přespání je pestré:

Širák, vlastní stan, náš stan, maringotka, náš dům – dobří lidé se všude vejdou. Venkovní sprcha ohřívaná sluncem, kompostovací toaleta, v maringotce vařič pro chystání vlastního jídla, sklípek na uložení potravin. Venkovní učebna, v nepříznivém počasí u nás doma. Za přespání ničeho nežádáme = zdarma. (Pokud někdo potřebuje větší pohodlí, je možné najít ubytování v blízkém okolí.)

 

Strava:

Zveme Tě ke společné domácí stravě – vegetariánská (snídaně, oběd, večeře, ovocné svačiny). Příspěvek na společnou stravu je 250Kč/den, resp. 500Kč/víkend. Nebo si můžeš přivést vlastní jídlo a připravovat dle libosti. K dispozici je i sezónní ovoce, které zrovna bude zrát.

 

Přihlášení:

Přihlásit se můžeš pomocí níže uvedeného formuláře. Po přihlášení Ti pošleme údaje k zaplacení zálohy. Přihláška je platná až po zaplacení zálohy. O pořadí přihlášených, resp. náhradníků rozhoduje datum připsání platby na náš účet. Přibližně týden před akcí ti pošleme informace o vybavení, které na daný kurz potřebuješ. Komunikaci ohledně přihlášek a plateb zajišťuje naše kamarádka Bětka Selucká:

  • strazceklenotu@tralalamandala.cz
  • nebo tel: 737 031 765

 

Těšíme se na Tebe, S radostí, Petr a ZdenkaPřihláška

mám zájem o přespání
mám zájem o jídlo na celý víkend
chci uplatnit slevu pro pár (rodinu)

Pokud chceš každému přihlášenému nastavit jinou stravu, přihlas je zvlášť, nebo mi to napiš do zprávy níže.

Pro ověření zda nejsi jen zlobivý internetový robot.

Ve zprávě prosím uveď jaké ubytování preferuješ.

Další klenoty
nadech-v-raji
zazitkovy-pedagog

Sdílet

Napsat komentář