Urychlovač snů pro přírodní bydlení

Top klenot našich kurzů opět žije! 9.-11.6. 2017

Urychlovač pro lidi, kteří přemýšlejí o přírodním životě, soběstačnosti a chtějí si ušetřit čas i peníze. Velmi praktický a uzemněný kurz, ve kterém spojujeme naše zkušenosti z komunitního života, permakultury, přechodu z města do přírody, 5i letého hospodaření na současném pozemku a k tomu zkušenosti koučování a práce s jednotlivci i skupinami.

IMG_27462

Prošli jsme si hledáním v komunitách, kurzy alternativního stavění, studovali jsme permakulturu, jezdili na semináře a srazy lidí. Zažili jsme život v Americe, Africe a Švédsku a získali vhled do života jiných kultur. Vyzkoušeli jsme 7 různých míst, než jsme zakotvili ve Svobodném domku. A nyní jsme opět na další cestě.

Není přitom důležité, co jsme si vybrali my. Díky naším zkušenostem Ti ale pomůžeme rychle najít cestu k ujasnění toho, co je pro Tebe to pravé. Zbavíš se iluzí, srovnáš si myšlenky, ušetříš spoustu času i peněz za zbytečné chyby, nemusíš jezdit na 10 různých míst a sbírat informace po částech. Stejně je to nejvíce o Tobě.

Je hodně možností, jak přírodní život uchopit. Je ale také hodně iluzí a omylů, díky kterým lidi zbytečně přijdou o čas, peníze, vztahy a svého snu se vzdají. Nám se přírodní život líbí, a proto chceme pomoct i druhým, aby si ten svůj sen splnili ke své spokojenosti.

Přírodní způsob života a soběstačnost se dotýká několika témat, ke kterým se dostaneme:

  • soběstačnost, nezávislost, partnerství, rodinný život, děti, práce a obživa, vztah k systému, globální ekologie
  • rozdíl mezi: bojím se toho – nechci to – nevím co chci – chci to – moc to chci
  •  jak významné je „umím to“ a „baví mě to“, resp. „neumím to“ a „nebaví mě to“.
  • vize vs. realita
  • technologie, ostrovní systémy vs. postoje a životní styl

Po tomto kurzu budete mít jasno v tom, co nechcete a co chcete. Co se pro vás hodí a co ne. A budete vědět, jak dál.

Recenze

Silvia Doušová: Seminář byl moc příjemný a uvolněný s jasným vedením a strukturou – pro mě bylo až překvapivé, jak konkrétní a detailní věci se stihly probrat.

Jakub: Můžeš si ujasnit svoji vizi ohledně bydlení a života blíž k přírodě. Je tam moc příjemná krásní lidé a velká otevřenost.

Michal: Praktický, motivační, s nohama na zemi, ukazující pohled ze všech stran. Vedení – vyhovoval mi způsob, místa, kombinace her, aktivit, povídání. 

Petra Pejcharová: Na seminář jsem přijížděla se zvědavostí a strachem, co se bude dít a odjíždím s pocitem spokojenosti a klidu. Příjemné prostředí a krásně otevřený přístup Petra a Zdenky mne utvrdil v tom, že rodina může žít v harmonii, dokáže překonat kdejaký problém, když oba chtějí. Neuvěřitelně se mi rozšířily obzory, jakým způsobem se dá žít. Děkuji mockrát. 

Petr Jelínek: Řekl bych, že je jak pro lidi, kteří jsou rozhodnutí žít v přírodě, tak pro lidi, kteří teprve různé způsoby životního stylu a svoji cestu vůbec. Oceňuju prostředí rodinného domu a okolí. Líbí se mi střídání práce ve skupině, malých skupinkách a individuální práce. Líbí se mi, jak jste měli seminář připravený, jak jste otevření ve sdílení zkušeností a jak respektujete lidi, kteří to mají jinak. 

Cena: 2390 Kč

  • sleva pro páry: 1990 Kč na osobu.

příspěvek na jídlo a ubytování: 600 Kč

Cena zahrnuje přípravu a vedení programu, materiál na aktivity, servis zázemí a organizační náklady. A taky daně – hurá na ně! 🙂

Uzávěrka přihlášek do 31.5.! (ale kdo dřív přijde, ten dřív kurz)

Místo:

Přestože teď dočasně nemáme vlastní místo, našli jsme jedno, které vás může také inspirovat svým duchem a způsobem hospodaření – Statek v Osinalicích (DoNitra)

adresa: Osinalice 24 (část obce Medonosy), 277 21 Liběchov

– Přijet můžeš v pátek již v 16h, začínáme v 18h večeří.
– Kurz zakončíme v neděli přibližně ve 13h dobrým obědem (a nebudeme spěchat).

Zázemí k přespání je pestré:

Širák, vlastní stan, společná místnost pod střechou s matracemi, k dispozici bude i pár pokojíčků – dobří lidé se všude vejdou.

Program bude probíhat v sále, venku v prostředí statku, i na procházkách v blízkém okolí lesů.

Strava:

zajištěna bude chutná vegetariánská kuchyně (snídaně, oběd, večeře).

Přihlášení:

Přihlásit se můžeš pomocí níže uvedeného formuláře. Po přihlášení Ti pošleme údaje k zaplacení zálohy. Přihláška je platná až po zaplacení zálohy. O pořadí přihlášených, resp. náhradníků rozhoduje datum připsání platby na náš účet. (max. kapacita je 18 účastníků) Přibližně týden před akcí ti pošleme informace o vybavení, které na daný kurz potřebuješ. Komunikaci ohledně přihlášek a plateb zajišťuje Petr: kubala.petr@gmail.com, 774 113 358

Těšíme se na Tebe, S radostí, Petr a Zdenka

Přihláška

Pro potřeby fakturace potřebuji i tyto další údaje
Please leave this field empty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.